Majáles Dobruška

Facebook

Majáles Dobruška

Celé to začalo nápadem Vaška Macha a Filipa Kroa - obnovit tradici Majálesu v Dobrušce. A tak v roce 2010 dali dohromady, za podpory Gymnázia Dobruška , KZMD a dalších několika sponzorů, první ročník nové generace Majálesů ve východočeském maloměstě. Akce se vydařila, a tak se rozhodli pokračovat a uspořádali i 2. ročník, na kterém se objevili kapely jako Jo!ska nebo Nežfaleš.


Studentská oslava jara pokračuje v Dobrušce i v roce 2012.Tehdy už ale pod vedením Vládi Jirouda a Vojty Rydla. Ti se rozhodli posunout laťku o kousek výš a přicházejí s nadupaným line-upem, plným kapel, které by se v jejich městě jinak neukázaly. Byli to například Imodium, NSOS , a nebo Dusty Kate. Počasí jim tehdy ale příliš nepřálo, a tak připravený program nemohl být bohužel dokončen.


Čtvrtý ročník Majálesu se stal ročníkem doposud největším. Skvělé počasí a nabitý line-up přilákali do Archlebových sadů více než 1000 návštěvníků, kteří si přišli užít výborný set libereckého rappera Paulieho Garanda, kapel Imodium, Criminal Colection, Bod Omylu a několika dalších.


Hlavní organizátorská dvojice zůstává stejná a její cíl? Oslavit 5. ročník v co největším stylu!


Dobrušský Majáles je ve Východních Čechách raritou. Nikde jinde v tomto regionu neexistuje akce, která by byla pořádaná studenty a pro studenty. Zároveň tu nikde v okolí není kulturní podnik nabízející bohatý program plný mladých kapel, tanečních vystoupení a podobně. A hlavní je, že Majáles v Dobrušce byl, je a bude pro jeho návštěvníky vždycky zadarmo!